Przekładniki SN - czym są i do czego służą?
Słyszałeś termin Przekładniki SN, ale nie wiesz, co to tak naprawdę jest? W niniejszym artykule zyskasz ważne informacje
2022-05-31, 12:40

Przekładniki SN

Prąd to coś, bez czego współczesny świat nie mógłby istnieć. To dzięki niemu możemy funkcjonować, komunikować się, podróżować i wykonywać swoją pracę. W wielu urządzeniach napięcie, jakie jest tam wykorzystywane, jest małe, natomiast są miejsca, w których natężenia te są bardzo duże. Niezbędne czasem jest ich odpowiednie zmierzenie w różnych celach, do czego świetnie nadają się Przekładniki SN.

Zastosowanie przetworników prądowych

Przetworniki prądowe to rodzaje produktów, które mają za cel przetwarzanie prądu stałego lub zmiennego na sygnał staroprądowy, który wykorzystują Przekładniki SN. Ich zastosowanie jest szerokie i wśród wielu można wymienić zmianę dużych natężeń prądu na mniejsze wartości czy też umieszczanie urządzeń w dużej odległości od obwodu kontrolowanego.

Przekładniki SN

Przekładniki SN — jak działają?

Przekładniki SN to urządzenia, które umożliwiają mierzenie dużych natężeń prądu za pomocą mierników. Ich zastosowanie sprawdza się w elektroenergetyce, gdyż tam przydatna jest znajomość wartości napięć i prądów, które znajdują się w obwodach. Możemy wyróżnić kilka rodzajów przekładników prądowych, wśród których znajdują się między innymi przekładniki prądowe uniwersalne na szynę, przekładniki z otwieranym rdzeniem czy też przekładniki do zabezpieczeń. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie DACPOL.

KONTAKT / AUTOR
DACPOL
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.